Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Veľkonočné posolstvo 2010

K Veľkej noci 2010 Vám okrem povzbudenia od Zmŕtvychvstalého prinášame aj nasledujúce posolstvo...

Jeden veľký kráľ dostal ako prejav úcty dvoch malých sokolov. Hneď ako ich dostal, zveril ich majstrovi sokoliarovi, aby ich vycvičil. Po niekoľkých mesiacoch oznámil majster sokoliar kráľovi, že jeden sokol je dokonale vycvičený.

„A druhý?“ opýtal sa kráľ.

„Je mi to ľúto, ale druhý sokol sa chová čudne. Možno ho postihla neobvyklá choroba, ktorú nevieme vyliečiť. Nikomu sa nedarí dostať ho z konára, na ktorý sa hneď v prvý deň usadil. Sluha sa musí každý deň vyšplhať na strom, aby mu donieslo potravu.“

Kráľ zvolal liečiteľov zvierat a znalcov všetkého druhu, ale nikomu sa nepodarilo sokola prinútiť lietať.

Poveril touto úlohou príslušníkov dvora, generálov, tých najmúdrejších radcov, ale nikto nedokázal odtrhnúť sokola z konára.

Vo dne i v noci mohol kráľ zo svojich okien pozorovať nehybného sokola na strome. A tak jedného dňa vyniesol výnos, v ktorom sa obracal na svojich poddaných so žiadosťou o pomoc pri riešení tejto záhady.

Nasledujúceho dňa otvoril okno, a aké bolo jeho prekvapenie, keď videl sokola, ktorý pyšne poletoval pomedzi stromy v záhrade.

„Priveďte mi toho, kto spôsobil ten zázrak,“ prikázal kráľ.

Krátko nato k nemu priviedli mladého dedinčana.

„To ty si prinútil sokola lietať? Ako si to urobil? Si azda kúzelník?“ nedočkavo sa pýtal kráľ.

Vystrašený, ale šťastný mladík vysvetľoval:

„Nebolo to nič ťažkého, Vaša Milosť. Jednoducho som odpílil konár. Sokol si uvedomil, že má krídla, a začal lietať.“ (Bruno Ferrero: Pohlazení pro duši)

Pomôžme si navzájom objaviť svoje krídla (žiť dôstojný život, schopnosť postarať sa o svoju rodinu, byť prospešní pre spoločnosť) a ďakujme Vzkriesenému Kristovi, že nám túto možnosť dáva.