Hana Puváková

hanka puvakovaCesta na Luník bola pre Hanku výsledkom ročného dozrievania a hľadania tej správnej cesty počas príprav saleziánskych misijných dobrovoľníkov.

"Cítila som Božie volanie cez mnohé udalosti života, ktoré, hoci sa v danej chvíli nezdali veľmi príjemné, Boh nakoniec zmenil na dobré."

Má veľmi rada ľudí, sú to pre ňu najkrajšie a najprepracovanejšie Božie stvorenia, čiže do jej záľub patrí všetko, čo čo i len trošku "vonia" človečinou (na ľudí jej Boh dal nos ;)). Od tejto "malej" misie očakáva, že ju naučí viac sa modliť a ísť na hlbinu.

"Na Luníku veľmi obdivujem misijný tím, všetko je tu veľmi dobre premyslené a výchovné, vážim si všetkých, ktorí pracujú s Rómami a pri tom myslia do budúcnosti. Myslím, že cesta, ktorou sa vybrali saleziáni, vedie k správnemu cieľu, hoci to vyzerá tak, že je to beh na veľmi dlhé trate."

Na Luníku sa venuje školskej katechéze, detským a mládežníckym stretkám, krúžku šikovných rúk. Má nejaké doučovania a veľmi rada sa zapája aj do práce v knižnici a zážitkového čítania, prípadne si občas zahrá na gitare v zbore.

Súvisiace články:

Na Luník dorazili noví misijní dobrovoľníci