Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Florbalový turnaj pri príležitosti sviatku Panny Márie Pomocnice

máj 28 2013
Čítať ďalej...

Už dávnejšie som chlapcom oznámil, že v utorok po slávnosti Panny Márie Pomocnice urobíme turnaj vo florbale. Očakávaný dátum sa približoval, a ja som sledoval, ako to chlapci zodpovedne prežívajú. Niektorí už hodinu pred začiatkom turnaja pobehovali pred strediskom, že už idú hrať. V čase, kedy obyčajne začínajú stretká, sa nahrnulo takmer dvadsať chlapcov.

Čítať ďalej...

Detský zbor na Summer Day

máj 26 2013
Čítať ďalej...

V nedeľu ráno pršalo, a tak Summer Day u saleziánov na Troch hôrkach bol v ohrození. Modlili sme sa a dúfali, že nebude pršať celý deň, lebo aj my sme sa chystali opäť zavítať na túto každoročnú akciu, tentoraz s naším detským zborom v sprievode mladých hudobníkov. Poobede na Luníku už začalo vykukovať slnko, nuž sme sa mohli začať tešiť.

Čítať ďalej...

Misia medzi Rómami ich spojila naveky

máj 25 2013
Čítať ďalej...

"Prešiel som, ako misijný dobrovoľník, viacero krajín - dvakrát Sibír, Haiti, až som musel prísť na Luník IX, aby som spoznal svoju budúcu manželku Zdenku," skonštatoval po svadobnom obrade Štefan Račák, ktorý 25. mája 2013 v kostole Narodenia Panny Márie v Novoti vyslovil spolu so Zdenkou Černegovou, tiež misijnou dobrovoľníčkou, svoje životné "ÁNO".

Čítať ďalej...

Turíce na Luníku

máj 21 2013
Čítať ďalej...

Slávnosť Zoslania Ducha Svätého patrí medzi najväčšie cirkevné sviatky, a tak nám záležalo, aby sme ho prežili čo najplnšie. Chystali sme sa naň deviatnikom a v predvečer sviatku sme sa zišli v našom kostole na spoločnej adorácii a modlitbe Vešpier.

Čítať ďalej...

Sen o Luníku v "mini" vydaní

máj 18 2013
Čítať ďalej...

Dievčatá na výtvarnom krúžku sa rozhodli splniť si sen o krajšom bývaní na Luníku. Ako to urobili? Zobrali škatuľky, farbičky, nožnice, lepidlo, kamienky a iné pomôcky a spoločne sa pustili do tvorby mini-sídliska. Najskôr si spísali zoznam, čo by na novom Luníku IX nemalo chýbať. Podľa neho postupne vytvárali bytovky, obchody, školu, plaváreň, cukráreň, nemocnicu...

Čítať ďalej...

Tanec pre mamky

máj 12 2013
Čítať ďalej...

Máj - mesiac, počas ktorého si zvlášť uctievame našu nebeskú Matku Máriu, je zároveň mesiacom, v ktorom jedna nedeľa patrí aj našim pozemským mamám. Ani my sme nezabudli...
Po svätej omši sme sa zišli v átriu nášho saleziánskeho strediska, kde sme si vypočuli krátku báseň v podaní Viktora Daniho, ktorý tak myslel na svoju mamu, ktorú má už v nebi. Ďalšiu vďaku predniesla svojou básňou Jessica Rybárová a napokon poďakovanie spojené so spomienkami prečítal Tomáš Horváth.

Čítať ďalej...

Duchovná obnova na Borde

máj 11 2013
Čítať ďalej...

V dňoch 10.-11.mája sme sa zúčastnili duchovnej obnovy na Borde. Bolo nás trinásť: 10 mladých, otec Jozef, sestra Anna a dobrovoľníčka Maťa. Večer sme mali super hry, na ktorých sme sa nasmiali naozaj do sýtosti. Stíšila nás už len večerná modlitba a slovko na dobrú noc.

Čítať ďalej...

Jarné upratovanie na Borde

máj 08 2013
Čítať ďalej...

Tak ako každý rok, aj teraz sme chceli pripraviť chatu na Borde a jej okolie na letné akcie. Voľný deň 8. máj a k tomu krásne počasie nám dali k tomu vhodnú príležitosť. Bolo nás 22, ktorí sme sa už večer predtým zišli na chate. Večera, spoločná modlitba a zábava utužili naše vzťahy. Chlapci išli spať von a na druhý deň si nevedeli vynachváliť, ako im bolo fajne.

Čítať ďalej...

Nedeľné oratko Dominika Sávia

máj 06 2013
Čítať ďalej...

Hoci sviatok Dominika Sávia pripadol až na pondelok, patrilo sa, aby sme ho oslávili. Príklad jeho svätosti spomínal otec Jozef vo sv. omši a poobedňajšie nedeľné oratko bolo tiež výnimočné. Namiesto klasických hier boli pre deti a mladých pripravené viaceré úlohy v štýle olympijských hier.

Čítať ďalej...

Soustředění sboru na Bordě

máj 01 2013
Čítať ďalej...

Od 30.4 do 1.5 se konalo soustředění dětského pěveckého sboru Luníku IX. Výlet začal již v úterý večer, kdy jsme se auty vydali na salesiánskou chatu Borda. Po večeru plném her, jsme se rozhodli, že naplníme své prázdné žaludky, a za zpěvu romských písní jsme se všichni  najedli do syta. Ale večer ještě ani zdaleka nebyl u konce.

Čítať ďalej...