Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Moja prvá Veľká noc

mar 31 2013
Čítať ďalej...

O svoje dojmy zo slávenia liturgie počas veľkonočných sviatkov sa podelila naša dobrovoľníčka Lenka Košová. Veľkonočné sviatky som sa rozhodla stráviť na Luníku IX. Dôvodov bolo hneď niekoľko. V prvom rade preto, lebo som tieto najväčšie kresťanské sviatky v roku ešte nikdy neprežila ako člen kresťanského spoločenstva, nikdy som nebola počas Veľkého týždňa v kostole.

Čítať ďalej...

Knihy pre deti na Luníku IX

mar 20 2013
Čítať ďalej...

Marcom, mesiacom kníh, odštartovala iniciatíva zameraná na zveľadenie našej knižnice.
Saleziáni don Bosca v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice (KMMK) a darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk zorganizovali spoločný projekt s názvom Knihy pre deti na Luníku IX, ktorý chce napomôcť zlepšeniu gramotnosti a znalosti slovenčiny našich mladých čitateľov.

Čítať ďalej...

Čítanie knihy môže byť zážitok

mar 17 2013
Čítať ďalej...

Knižnica, ktorá funguje v našom saleziánskom stredisku od decembra 2012, si postupne získava mladých nadšencov kníh. Aby deti neostali len pri požičiavaní a vracaní kníh, zorganizovali sme v spolupráci s pracovníčkami z Knižnice pre mládež mesta Košice prvé zo série zážitkových čítaní.

Čítať ďalej...

Predveľkonočné upratovanie

mar 16 2013
Čítať ďalej...

Najväčšie sviatky sa blížia, tak sme si na sobotu, 16. marca, naplánovali tradičnú brigádu pred Veľkou nocou. Bolo chladno, ale počasie nás neodradilo. Zišlo sa nás veľa, a tak sme sa pustili nielen do generálneho upratovania kostola, ale aj strediska. Chlapci zasa odpratávali sneh z dvora.

Čítať ďalej...

Nedeľné poobedie na Kalvárii

mar 03 2013
Čítať ďalej...

Krížovú cestu na tretiu pôstnu nedeľu si pripravil náš luníkovský detský zbor pod vedením dobrovoľníčky Katky Rečlovej, Nikoly Harakalyovej a p. Hudiovej. Deti boli oblečené v dobových šatách. ,,Vycepovaná“ vážnosť v ich postojoch a mimike, čítané slovo v podaní Ondreja Gažiho a Jessicy Rybárovej, svietiace slnko, a napokon samotný dav ľudí dodali krížovej ceste atmosféru pokoja a túžby kráčať s Kristom.

Čítať ďalej...

Don Bosco poslal darčeky

mar 03 2013
Čítať ďalej...

Naše stredisko žije v očakávaní príchodu urny don Bosca. Odráža sa to vo všetkých našich pravidelných činnostiach, ale pripravili sme aj niektoré „špecialitky“. Túto nedeľu sme na sv. omšu pozvali hostí zo saleziánskeho strediska na Troch hôrkach: direktora Paľa Boku, ako aj chlapčensko-mužský spevácky zbor pod vedením saleziána Paľa Kaľatu. Už pred deviatou ráno začali v našom dvore pribúdať autá, ale boli aj takí, ktorí nebojácne doputovali pešo.

Čítať ďalej...