Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

„Sánkovačka“

feb 21 2013
Čítať ďalej...

Cez jarné prázdniny sme sa rozhodli vyraziť s najmladším dievčenským stretkom na výlet. A nie len taký hocijaký! Keďže nám krásne nasnežilo, chceli sme využiť čerstvý sneh na sánkovačku. Hoci to nebola klasická sánkovačka – nemali sme sane, ale lopáre – zábavy bolo neúrekom.

Čítať ďalej...

Futbalové chlapčenské prázdniny

feb 20 2013
Čítať ďalej...

Na Luníku IX sme privítali chlapcov z Bardejova – Poštárky, proti ktorým sme odohrali priateľský zápas. Čím viac sa blížil koniec jarných prázdnin, tým viac snehu pribúdalo. Chlapcov to aj napriek tomu ťahalo viac za futbalovou loptou. Všetky tri chlapčenské stretká sa počas jarných prázdnin vystriedali v telocvični, aby si mohli pobehať za futbalkou. No stretko Brčkovcov dostalo tentokrát obrovskú príležitosť. Po prvýkrát vo svojej krátkej histórii fungovania stretka sa postavili proti skutočnému, no najmä vyrovnanému súperovi. Boli nimi chlapci z Bardejova – Poštárky.

Čítať ďalej...

Stať sa svätým je ľahké!

feb 17 2013
Čítať ďalej...

“Dominik Sávio sa stal svätým s pomocou don Bosca. Jeho cesta k svätosti je aktuálna pre nás všetkých aj dnes” – pripomenul don Pavol Drška SDB, direktor košickej komunity Saleziánov na Kalvárii, vo svojom príhovore v rámci prípravy na príchod urny s pozostatkami don Bosca v apríli 2013 do nášho kostola.

Čítať ďalej...

Kráčajme s vierou

feb 16 2013
Čítať ďalej...

Duchovnú obnovu mladých sme začali piatkovou svätou omšou, po ktorej sme vyrazili na Bordu. Cestu sme zdolali dvoma autami a dvaja z našej skupiny cestovali autobusom. Cesta priamo na naše miesto pokoja a obnovy bola strmá, posypaná snehom, ale najmä zamrznutá. Posádka jedného z áut dokonca musela ísť po vlastných.

Čítať ďalej...

Doplňujúci konkurz

feb 10 2013

V nedeľu po oratku sa u nás v stredisku uskutočnil doplňujúci konkurz do detského zboru, školy hudby a do výtvarného krúžku. Svoj talent prišlo ukázať 27 detí, ktoré nám zaspievali či nakreslili niečo pekné. V porote sedelo šesť členov hodnotiacich schopnosti malých i väčších odvážlivcov. Mnohí nás skutočne príjemne prekvapili, hoci niekoľkí z nich mali veľkú trému alebo podceňovali svoj talent. Ako uspeli a kam budú zaradení, aby svoje talenty rozvíjali, sa všetci dozvedia na Popolcovú stredu po svätej omši.

Snehuliakovica

feb 10 2013
Čítať ďalej...

Druhá februárová nedeľa: aktuálne počasie –  10 cm čerstvo napadnutého, relatívne nesypkého snehu, stále sneží. Táto dôležitá informácia rozhodla, že nedeľný streetwork dnes prežijeme vonku, a to dlho očakávaným stavaním snehuliakov.

Čítať ďalej...

Karneval dievčenských stretiek

feb 01 2013
Čítať ďalej...

V piatok cez polročné prázdniny sme sa rozhodli urobiť akciu pre naše dievčatá zo stretiek. Keďže sú to mladé slečny, ktoré majú rady pekné šaty a tanec, karneval bol skvelou príležitosťou spojiť oboje. Prišlo veľa dievčat zo všetkých troch stretiek. Niektoré si dokonca doviedli aj mladších súrodencov, kamarátky a mamky.

Čítať ďalej...