Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Advent

nov 27 2011
Čítať ďalej...

Dnešnou nedeľou sme začali adventné obdobie nového cirkevného roka. Pre tých, ktorí pravidelne prichádzajú do strediska na Luník IX už tento pojem nie je neznámy. Počas týždňa sme totiž na dievčenských stretkách spoločne plietli adventné vence. Sestry saleziánky uplietli a vyzdobili veniec do kostola a dobrovoľník Števo vyrobil preň nový drevený stojan.

Čítať ďalej...

Adventné zamyslenia

nov 24 2011
Čítať ďalej...

V adventnom čase sme sa rozhodli obohatiť duchovnú ponuku v našom stredisku o biblickú hodinku. Ide o čítanie a meditovanie nad nedeľným úryvkom zo Sv. Písma. Stretnutie je každý štvrtok v rámci pravidelných večerných modlitieb pre pätnásťročných a starších.

Čítať ďalej...

Naši noví birmovanci

nov 19 2011
Čítať ďalej...

Vo štvrtom roku nášho pôsobenia na Luníku IX v Košiciach sa nám podarilo pripraviť trojicu mladých, Michala Grundzu, Tomáša Doležala a Mária Turtáka, na sviatosť birmovania, ktorú prijali v novopostavenom kostole na sídlisku KVP v sobotu 19.11.2011 o 10.30 z rúk otca arcibiskupa Alojza Tkáča.

Čítať ďalej...

Mládežnícky výlet

nov 17 2011
Čítať ďalej...

Bolo ráno 17. novembra 2011 a my sme stáli na autobusovej zastávke v plnej výstroji. Už trochu zubaté a chladné slnko sa gúľalo po jasnomodrej oblohe nad našimi hlavami a my sme boli odhodlaní zdolať náš cieľ – Jánošíkovu baštu. Autobusom sme sa dohrkotali na vlakovú stanicu, kde sme nasadli do trúbiacej a hulákajúcej mašiny menom vlak a ufujazdili sme smerom na Prešov, do Kysaku.

Čítať ďalej...

Špeciálne stretko!

nov 10 2011
Čítať ďalej...

Uhádnite, kto to je?

Má mnoho detí, ale ani jedno z nich neporodila...

V dome, kde býva má mnoho sestier, ale nemajú spoločného otca...

Nosí na hlave závoj, ale nikdy nemala na sebe svadobné šaty...

(odpoveď čítaj odzadu: artses ánľoher)

Čítať ďalej...

Konkurz

nov 01 2011
Čítať ďalej...

Tento týždeň sa konalo 2. kolo konkurzov do speváckych zborov. Hlásili sa totiž ďalší záujemcovia. A tak nám do mládežníckeho zboru nám pribudli traja dobrí speváci. V sobotu na skúške to teda vyzeralo naozaj zaujímavo. Keď začalo spievať pätnásť mladých ľudí, ozývalo sa to po celom stredisku a skonštatovali sme, že zajtra na svätej omši môžeme mikrofóny vypnúť.

Čítať ďalej...