Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Šarkaniáda

okt 30 2011
Čítať ďalej...

Šarkany budú pre deti asi vždy atraktívnou zábavou. Na Luníku IX sú deti presne také, ako všade inde na svete – živé a hravé. Keďže sme hľadali spôsob ako spestriť naše nedeľné oratko, zdalo sa  nám, že šarkany sú naozaj dobrým nápadom. Preto sme sa spolu s našimi rómskymi animátormi rozhodli, že poslednú októbrovú nedeľu urobíme šarkaniádu.

Čítať ďalej...

Výročie luníkovského kostola

okt 30 2011
Čítať ďalej...

Kostol na Luníku IX dnes oslavoval svoje prvé narodeniny. Uplynul jeden rok odvtedy, čo ho pri slávnostnej svätej omši konsekroval otec arcibiskup Bernard Bober. Táto stavba je zatiaľ najkrajšou na sídlisku a upúta na prvý pohľad všetkých, čo idú okolo. Avšak jej skutočné čaro sa ukrýva vovnútri.

Čítať ďalej...

ZOO

okt 28 2011
Čítať ďalej...

Stretko Ohnivých dievčat sa rozhodlo ísť na výlet. Sme si povedali, veď je krásne počasie tak to využime a poďme do ZOO. Ja a sestra Lív sme sa tešili na celé stretko (cca 15 dievčat), no nakoniec nás bolo sedem. V Biblii to znamená plnosť, čo sa aj splnilo, lebo hluku sme narobili za pätnástich.

Čítať ďalej...

Chlapčenský jesenný výlet

okt 28 2011
Čítať ďalej...

Pre rast a dozrievanie každého človeka je potrebný čas na učenie i čas na oddych a spoločnú zábavu. My, animátori chlapčenských stretiek, sme pre chlapcov do 15 rokov, s ktorými sa stretávame vždy v utorok poobede, pripravili výlet do prírody – do lesa za sídliskom KVP.

Čítať ďalej...

Jarovnice 2011

okt 27 2011
Čítať ďalej...

Pred desiatimi rokmi som dostal od splnomocnenca vlády pre rómske komunity v Jarovniciach podpichovačnú otázku, aký to má zmysel stavať na osade kostol, keď títo ľudia potrebujú domy. Odpovedal som mu: ja som kňaz, ja budem stavať kostoly, vy ste politik, vy stavajte domy.

Čítať ďalej...

Fest šukar čhaja v akcii

okt 27 2011
Čítať ďalej...

My - Marika, Miluša, Perla, sestra Anna, Marcela, Janka, Danka, Miša, Laura, Katka a ďalšia Katka, sme boli v Botanickej záhrade. Bola tam výstava mäsožravých rastlín, ale videli sme aj kaktusy, banánovníky a všelijaké iné rastliny.

Čítať ďalej...

Luníkovský minimaratón

okt 02 2011
Čítať ďalej...

V prvú októbrovú nedeľu sa v Košiciach uskutočnil 88. ročník Medzinárodného maratónu mieru, v ktorom dominovali africkí bežci. Paralelne prebiehal aj na Luníku IX minimaratón, ktorí pripravili naši animátori na čele s našim štvorlístkom (Nikou, Kájom, Mišom a Reném), ale aktívne pomáhali aj Maťo s Denisou, Paťo s Adronikou, Mário alias Brčko, Ivan, Tomáš, Monika, Dávid a ďalší.

Čítať ďalej...