Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Chlapčenský tábor

júl 31 2011
Čítať ďalej...

Bol upršaný deň, napriek tomu sa 23 chlapcov, z Luníka 9, vydalo do inej Zeme, zvanej Kúpele Borda. Vstúpili do neznámej krajiny Slanských vrchov, ktorá sa v našej fantázii zmenila na púšť. Na nej sa stretli s hlavnou postavou tábora, s Jozefom Egyptským, ktorý dôveroval Bohu a stal sa správcom Egypta.

Čítať ďalej...

Cirkus na Luníku IX

júl 23 2011
Čítať ďalej...

V sobotu 23. 7. 2011 mohli obyvatelia Luníka IX vidieť krátke cirkusové predstavenie 2 Belgičanov - Hansa a jeho priateľky Lulu. Prišli z belgického mesta Gent, kde sa prisťahovalo veľa Rómov aj priamo z Košíc. Život a osudy Rómov ich zaujímajú, a preto sa počas svojej cesty do Poľska na vlastné vystúpenie zastavili práve na našom sídlisku.

Čítať ďalej...

Ako sa presvedčiť o dokonalosti muža alebo skúška odvahy

júl 22 2011
Čítať ďalej...

Bol piatok, troška síce zrána pršalo, ale poobedňajší vetrík dával vedieť, že to nebude len taká hocijaká piatková noc. Svätá omša vrcholí a chýli sa k záveru, keď naraz ako golem bijúci na železnú bránu sa z kostolných reproduktorov ozýva hlas o. Petra, že dnešná piatková noc odhalí  a postaví správnych chlapov na trón mužskej dokonalosti. Dnes sa ukáže, kto je hrdinom tmavých nocí a preukáže svoju odvahu vo vzdialenom tmavom lesíku plného záhad a prekvapení.

Čítať ďalej...

Dievčenský tábor 2011 (Amen čhaja)

júl 22 2011
Čítať ďalej...

Tento rok sme pripravili tábor pre dievčatá s názvom Amen čhaja = My dievčatá, ktorý prebiehal 4 dni, od utorka 19.7. do piatku 22.7.2011 na saleziánskej chate Borda. Nakoniec naň prišlo 18 účastníčok, ktoré splnili 3 základné podmienky – v škole neprepadnúť, nefajčiť a navštevovať dievčenské stretká počas roka.

Čítať ďalej...

Skupina eL9 na Bažant Pohode!

júl 18 2011
Čítať ďalej...

Najväčší hudobný festival na Slovensku - letisko pri Trenčíne - 30 000 návštevníkov - všetko vypredané - 3 dni nabité hudbou, tancom, zábavou – slnko, teplo, voda, tráva, mladí, stánky, jedlo, spánok - program súčasne na 4 miestach (stany, stage,…) - koncerty, divadlá, tance, diskusie, atrakcie a množstvo dobrovoľníkov... To je obraz Bažant Pohody, kde dostala pozvanie aj naša hudobná skupina eL9.

Čítať ďalej...

Návšteva dona Mária Riboldiho

júl 17 2011
Čítať ďalej...

Don Mário Riboldi je kňaz z Talianska, ktorý žije a pracuje medzi Rómami už viac ako 50 rokov. Túto vzácnu návštevu sme privítali spoločnou večerou. Po večeri nasledovala diskusia, kedy nám don Mário porozprával svoju životnú skúsenosť v práci s Rómami. Jeho slová boli pre nás veľkou potechou, posilou a inšpiráciou.

Čítať ďalej...

Na festivale Bažant Pohoda 2011 vystúpia aj mladí ľudia z Lunika IX

júl 09 2011

„My sa snažíme na festivale mať aj kapely menšín. Dostali sme avízo od Domky - Združenia saleziánskej mládeže, od nich sme sa dozvedeli o tejto kapele. V tomto prípade nejde ani tak o hudbu, ako o niečo viac. Títo mladí pochádzajú zo znevýhodneného prostredia a je pekné, že trávia svoj čas zmysluplne. Myslím si, že aj toto je potrebné prezentovať,“ vysvetlil Gešvantner.

Celý článok pozri tu

Cesta s Abrahámom

júl 05 2011
Čítať ďalej...

Ako sa už pomaly stáva letnou tradíciou, tak aj začiatok tohtoročných prázdnin patril prímestskému táboru. Putovali sme spolu s Abrahámom - praotcom našej viery do Zasľúbenej zeme. Každé ráno i na záver táborového dňa sme spievali  hymnu, ktorá sa niesla v duchu ,,Neboj sa a poď!" Skupinky niesli originálne názvy (Žltí mafiáni, Kuriatka, Zelení frajeri a Plameňáci), ktoré sa odzrkadlili na vlastnoručne vyrobených vlajkách.

Čítať ďalej...

Pohyb misionárov na Luníku IX alebo čau Peťo

júl 02 2011
Čítať ďalej...

V júli 2008 striedala druhá generácia misionárov na Luníku IX tu prvú, ktorá tam bola od roku 2003. Za päť rokov sa okolo jednej stabilizovanej osoby (vdp. Jozefa Červeňa) vystriedala asi desiatka ľudí. Niektorí vydržali niekoľko rokov, iní niekoľko mesiacov.

Čítať ďalej...