Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Oslavovali sme sv. Jána Bosca

jan 30 2011
Čítať ďalej...

V nedeľu 30.1.2011 vyvrcholila príprava na slávnosť sv. Jána Bosca, zakladateľa saleziánov. S osobou, životom a dielom tohto veľkého svätca sa deti i mladí z Luníka IX mohli postupne zoznamovať počas viacerých aktivít počas posledného týždňa. Od veľkej nedeľnej oratkovskej stopovačky sa o don Boscovi hovorilo aj v menších skupinkách na stretkách, hodinách náboženstva v škole, špeciálnych nácvikoch zboru i príprave na veľkú spoločnú košickú DonBoscoShow.

Čítať ďalej...

Neočakávajme, že Cirkev bude prítomná v každej osade

jan 29 2011
Čítať ďalej...

Vyrastal v Nižnom Žipove, kde si jeho rodičia postavili pekný murovaný dom. Rómov však v dedine začalo pribúdať. Rodičia sa rozhodli, že dom predajú rómskej rodine. Presťahovali sa do Košíc, aby svoje štyri deti uchránili pred detstvom medzi Rómami. Spolužitie s Rómami mu zrejme bolo súdené.

Čítať ďalej...

„Čakám vás v nebi!“

jan 23 2011
Čítať ďalej...

V rámci prípravy na blížiaci sa sviatok Dona Bosca, sme počas nedeľného oratka usporiadali s deťmi a mladými z Luníka IX stopovačku na sídlisku. Deti, rozdelené do troch skupín, museli na stanovištiach spĺňať viac či menej náročné úlohy. Niektorými pobavili prizerajúcich sa spoluobčanov, ale predovšetkým ich spĺňaním postupne získavali kľúč k rozšifrovaniu správy od Don Bosca.

Čítať ďalej...

Oslávili sme patrónku tínedžeriek

jan 21 2011
Čítať ďalej...

V piatok 21. januára, deň pred sviatkom blahoslavenej Laury Vicune, sme si pripomenuli túto mladú sväticu zo saleziánskej rodiny spoločným slávením Eucharistie. Pre naše sestry saleziánky je to zvlášť milý sviatok, pretože Laura bola chovankyňou saleziánok. Boli s nami prítomné aj v tento deň v osobe našej sr. Anny. Pred svätou omšou nám dievčatá zo stretka, ktoré si nedávno pozreli film o Laure, zahrali krátku scénku. Zdôraznili v nej podstatné črty Laurinho charakteru; že bola skromná, poslušná, štedrá, milovala svoju mamu, za ktorú dokonca obetovala svoj mladý život, a nadovšetko milovala Pána Ježiša, ktorého často s láskou prijímala vo svätom prijímaní.

Čítať ďalej...

Prezentácia o Indii

jan 19 2011
Čítať ďalej...

V stredu 19. 1. 2011 sme po svätej omši počas mládežníckeho stretka sledovali prezentáciu o misii v Indii. O svojej krátkej návšteve tejto krajiny nám prišiel porozprávať majster našich robotníkov na stavbe, ktorý je z Apoštolskej cirkvi. Jeho ochota podeliť sa so svojimi zážitkami nás potešila zvlášť teraz, kedy v našej Cirkvi prebieha Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov.

Čítať ďalej...

Dva a pol roka dobrovoľníčka medzi Rómami

jan 09 2011
Čítať ďalej...

Dnešným dňom Zuzka Lysá skončila svoju dobrovoľnícku službu, ktorú prežívala medzi Rómami na Luníku IX v Košiciach (1.7.2008 – 31.12.2010). Stredoškolsky vzdelaná mladá žena sa rozhodla zanechať svoje zamestnanie, opustiť svojich najbližších, svoje rodné mesto a 30 mesiacov byť bez príjmu, bývať v byte na Luníku IX a nezištne sa venovať  tým, na ktorých väčšina pozerá s ohrnutým nosom, povýšenecky...

Venovala sa tým, o ktorých si radi otierajú svoje „ústa“, hlavne pred voľbami, všetci mocichtiví politici...

Čítať ďalej...

Konsekrácia kostola Zmŕtvychvstalého Krista

okt 30 2010
Čítať ďalej...

A je to tu! Je posledné októbrové sobotné ráno a my sme pripravení privítať vyše 500 ľudí, ktorí už čochvíľa budú svedkami uskutočnenia jedného sna. Na tomto, vyše 40-ročnom sídlisku, je to po prvý krát, čo budú mať jeho obyvatelia svoj vlastný kostol.

Čítať ďalej...