Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Víkend s mladými z Kalvárie

okt 29 2016
Čítať ďalej...

V piatok večer do nášho Saleziánskeho komunitného centra zavítalo 11 mladých animátorov z Kalvárie, aby v našom prostredí prežili víkend svojej formácie. K dispozícii im bol celý misijný tím na Luniku IX. V piatok večer sledovali prezentáciu s predstavením našej misie, v sobotu doobeda mali duchovnú obnovu pod vedením sestry Márie FMA a jezuitu pátra Petra.

Čítať ďalej...

Vizitácia

okt 26 2016
Čítať ďalej...

Očakávaná návšteva z Japonska k nám zavítala v dňoch 26. – 28. 10.2016. Sestra Mária Assunta Sumiko – vizitátorka z generálnej rady sa zaujímala o život našej komunity i o prácu, ktorú robíme s bratmi na Luníku. Zavítala aj do strediska, kde ich pozdravila i dievčatá a mamky v materskom centre.

Čítať ďalej...

Púť do chrámu Božieho milosrdenstva

okt 23 2016
Čítať ďalej...

V nedeľu poobede 24. októbra 2016 sme sa vybrali na púť na blízke sídlisko KVP, aby sme prešli bránou milosrdenstva v tamojšom farskom kostole. V rámci milostivého roka milosrdenstva sme túto púť absolvovali už 2x, lebo chceme zvolávať Božie milosrdenstvo na nás, naše rodiny a na celý Luník IX.

Čítať ďalej...

Duchovná obnova

okt 15 2016
Čítať ďalej...

Z piatku na sobotu sa skupina nadšencov z Luníka 9 vybrala na chatu Borda. Prvý večer sme sa zabavili hudbou, tancom. Na druhý deň v sobotu sme sa na chvíľku zastavili a zamýšľali sa, čo pre nás znamená milosrdenstvo a odpustenie.

Čítať ďalej...

Maratón 2016

okt 09 2016
Čítať ďalej...

Keďže naše mesto je tento rok Európskym mestom športu tak sme týždeň po veľkom maratóne v meste usporiadali tradičný maratón na Luníku IX – a to už siedmy ročník. Počty sme síce mali nižšie, ale podľa údajov organizátorov doposiaľ najvyššie – štartujúcich bolo okolo 150.

Čítať ďalej...

Rozlúčka s otcom Petrom

okt 02 2016
Čítať ďalej...

99 mesiacov, koľko to je rokov? Presné takýto čas strávil otec Peter na Luníku XI. Na konci svätej omše sme sa mu poďakovali za všetko, čo tu pre nás urobil. Prajeme mu, nech Boh vedie a sprevádza aj na jeho ďalšom pôsobisku.

Čítať ďalej...

Navštívila nás Panna Mária a už ostala u nás

okt 02 2016
Čítať ďalej...

Don Bosko hovorieval, že kto v kročí do saleziánskeho diela, Panna Mária ho vezme pod svoj ochranný plášť. V sobotu 1. októbra sa u nás diala veľká vec. Sochár Peter Beňo inštaloval v našom kostole sochu Panny Márie Pomocnice.

Čítať ďalej...