Marcom, mesiacom kníh, odštartovala iniciatíva zameraná na zveľadenie našej knižnice.
Saleziáni don Bosca v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice (KMMK) a darcovským portálom ĽudiaĽuďom.sk zorganizovali spoločný projekt s názvom Knihy pre deti na Luníku IX, ktorý chce napomôcť zlepšeniu gramotnosti a znalosti slovenčiny našich mladých čitateľov.

Nedávno otvorenej knižnici v našom stredsku chýbajú najmä tituly na prvé čítanie, o ktoré je najväčší záujem. Sú to knihy, leporelá s veľkými písmenami a množstvom farebných ilustrácii.
Cieľom iniciatívy je zbierka finančná, na zakúpenie aktuálnych kníh pre najmenších čitateľov, ale aj nefinančná.
Na ktorúkoľvek z 24 pobočiek KMMK môžu darcovia priniesť akúkoľvek detskú knihu, vítané sú najmä tie pre najmenších. Knihy môžu záujemcovia priniesť aj do sídla ĽudiaĽuďom.sk v bratislavskej Karlovej Vsi na Borskej 6. Nielen Bratislavčania môžu knihy venovať aj prostredníctvom Centra pre filantropiu, ktoré sídli na Kozej 11 v Bratislave. Vďaka združeniu Prístav nádeje pribudlo zberné miesto aj v Banskej Bystrici, v ich chránenej dielni s kaviarňou Prístav v miestnom Priore.
Prispieť môžu aj záujemcovia, ktorí detské knihy nemajú, a to prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk.
Výzvu knižnice nájdu darcovia na adrese www.ludialudom.sk/lunikIX, kde môžu prispieť veľmi jednoducho zo svojej platobnej karty alebo cez internetbanking. Postupne výzvu košickej knižnice podporíme aj benefičnými elektronickými aukciami kníh, ktoré venujú slovenskí autori.
O iniciatíve informovali viaceré slovenské média:
http://www.stv.sk/online/archiv/regionalny-dennik?date=2013-03-20  od 20min. 50s.
http://www.ssn.sk/knihy-pre-deti-na-luniku-ix/
http://kosice.korzar.sme.sk/c/6740829/detom-na-luniku-ix-pomoze-s-citanim-kniznica-a-verejna-zbierka-knih.html