Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Ján Tkáč

jan tkacJanko sa narodil v Košiciach. Po skončení vysokej školy pôsobil ako výskumný pracovník na Technickej Univerzite v Košiciach a profesne sa venuje optimalizácii výrobných systémov v podnikoch. Na Luníku pôsobil na polročnej misii ako misijný dobrovoľník.

"To čo ma priviedlo na Luník IX, bola “náhoda“, ktorá naplnila moju túžbu: rok svojho života obetovať Bohu. A aj keď cesta k tomuto cieľu bola trošku kľukatá, nakoniec ma doviedla do prostredia a medzi ľudí, ktorí sú pre mňa výnimoční a ukotvení hlboko v mojom srdci."

Naďalej vo svojom voľnom čase prichádza na Luník a pokračuje v týždenných apoštolských aktivitách. Byť misionárom je podľa neho celoživotný program, kde čisto filantropické pohnútky nestačia: „Láska premieňa každého človeka tak, že sa dotýka jeho srdca. Cesta k obráteniu je Božia milosť, na ktorú len ľudská snaha nestačí. To, čo máme dávať, je láska, radosť a prijatie, ktoré ukazuje ľuďom okolo nás ako sme vo svojom živote pochopili a zažili odkaz lásky Ježiša Krista."