Ako stráviť posledný deň v roku? túto otázku sme vyriešili príjemným, hravým spoločným večerom. Najväčšia vďaka za celý rok patrila Bohu, vyjadrili sme ju cez slávnostnú svätú omšu. A potom sa rozbehla malá „hipster párty“. Každý účastník prišiel naladený na hipsterský večer.

Mladé talenty z luníkovského dramatického krúžku pripravili po slávnostnej vianočnej svätej omši krásne divadlo. Ako to v nebi prebieha, keď sa na Zemi má udiať najdôležitejšia vec v dejinách? Priblížili sme si tak pravú myšlienku sviatkov.

Duchovná obnova na Luníku znamená vždy niečo výnimočné. A bolo to tak aj teraz. Hosťom bol manželský pár Slávka a Ľudovít Havrilovci z komunity Koinonia Ján Krstiteľ, ktorý nám vydal svedectvo svojho života, skúsenosti s Bohom.

Na Luníku 9 sme od minulého roku mali aktívnu študentku UPJŠ Máriu Mydliarovú, ktorá pripravovala pre deti rôzne aktivity. Tomuto projektu dala názov Únik IX. V rámci neho prichádzali na stretká študenti sociálnej práce, ktorí pripravili pre deti program, nejakú aktivitu alebo zaujímavosť.

Naše dievčatá začali dnes vianočný deviatnik veľmi slávnostne. Úvod bol v kostole, kde sr. Mária hovorila o tom, čo je podstatné a dôležité v blížiacich sa sviatkoch a povzbudila k účasti na sv. omši.
Jednotlivé stretká si pripravili program. Najmenšie Rúženky predniesli básničky a scénku o stromčekoch, čo putujú za Ježiškom do Betlehema.

Na chlapčenskom stretku sme z hliny vyrábali postavičky. Pre ľahšie pochopenie, čo majú robiť, tak sme vyrábali zvieratká. Povedali sme im: vyrobte zvieratko, ktoré sa vám páči.Chlapci vyrábali, niektorí v spolupráci s animátormi, niektorí úplne sami.

V 15. ročníku Detského činu roka sa stali víťazmi v kategórii Záchrana života dvaja školáci z Luníka IX v Košiciach.

8. december bol tento rok významný minimálne trojnásobne viac ako pominulé roky. Svätý otec František týmto dňom otvára brány milosrdenstva pre všetkých ľudí. Tiež si pripomíname ako don Bosco začal svoje dielo v Turíne s prvým chlapcom Bartolomejom a modlitbou troch Zdravasov.

Už 2x sme prijali v našom stredisku dievčatá a chlapcov, ktorí sa učia na SOU na Luníku za krajčírky a murárov. Prišli 3 triedy. Po prehliadke strediska a informácii o jeho fungovaní sme sa presunuli do kostola. Tu sme hovorili o Advente, blížiacich sa Vianociach a ako ich prežívať.

Keď je pekne, hráme sa vonku, na ihrisku, či na sídlisku. Keď prší, alebo je príliš zima, sme v stredisku. Tak to funguje už 8 rokov. Každú nedeľu o 15.00 je náš čas, oratko začína. Deti sa tešia, skáču,šantia, výskajú a hrajú čo im práve chutí.

Vstúpili sme do nového cirkevného roku. Posvätili adventné vence, zapálili prvú sviečku, počúvali pastiersky list, začali sme deväť dní prípravy na sviatok Nepoškvrnenej Panny Márie. Tohtoročná slávnosť 8. decembra bude umocnená otvorením Roku milosrdenstva, ktorý vyhlásil pápež František.

Najkrajšie  sviatky roka sú tu čo nevidieť. Prípravou na ne bolo aj dnešné popoludnie, keď sme spolu so štyrmi desiatkami dievčat chystali adventné vence.