Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Blog je priestorom pre vyjadrenie osobných názorov, pocitov a zážitkov v poslaní k Rómom, či už pozitívnych alebo negatívnych.

Môj únik na Luník IX

mar 30 2015

Po mesačnej prestávke sa hlási ÚNIK IX, tentokrát sa Lucia rozhodla podeliť o svoj zážitok.

Čítať ďalej...

Mínus 14

feb 26 2015

Čítať ďalej...Takže tento mesiac má Luník IX o štrnásť obyvateľov menej. Pred pár dňami opustila byt na Krčméryho 3 sedemčlenná rodina. Matka sa posledný rok pravidelne zúčastňovala so svojimi piatimi deťmi nedeľnej svätej omše. Najstaršie deti - Melisa a Maťko chodili na stretka, do spevokolu i k nám do školy hudby: Melisa na klavír, Maťko na cimbal, v čom bol veľmi šikovný. Melisa začala prípravu na prvé sväte prijímanie.. Odišli.

Čítať ďalej...

Nalomenú trstinu nedolomíš

jan 30 2015

Väčšina z nás pozná známy refrén piesne na rozlúčku: „To nie je, nie je lúčenie, hoc chveje sa nám hlas, sme navždy v láske spojení a zídeme sa zas.“
Určite každé lúčenie s ľuďmi, ktorých ste si obľúbili, je ťažké, ale oveľa ťažšie je vtedy, ak už nie je nádej na návrat. Nie nikto nezomrel, len opätovne prežívam smútok spôsobený zlým rozhodnutím. Dnes ráno som bol odviezť na stanicu Maťa a jeho družku Denisu aj s ich roztomilým dvojročným synom Dankom.

Čítať ďalej...

Za plotom

jan 24 2015

Naše mená sú Lucia a Veronika a sme študentkami 2. ročníka na vysokých školách v Brne a Žiline. Mali sme možnosť stráviť 3 dni v saleziánskom centre na Luníku IX a radi by sme sa s Vami podelili o túto jedinečnú skúsenosť.

Čítať ďalej...

Zážitok, ktorý zmenil môj pohľad na svet

jan 24 2015

Keď som špinavý, osprchujem sa. Ak som hladný, idem si niečo zobrať z chladničky, keď nebodaj nemáme nič také čo mi chutí, tak jednoducho nasadnem na bicykel a kúpim, čo vyhovuje môjmu maškrtnému jazýčku v neďalekom obchode. Aj pri najmenšom pocite smädu idem do kuchyne, potočím kohútikom z ktorého vytryskne priezračná voda a ja sa napijem. Tieto ''maličkosti'' pre mňa do minulého leta nestáli ani len za povšimnutie.

Čítať ďalej...