Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásiť

Pre pohodlné komentovanie článkov odporúčame prihlásenie sa:
- prostredníctvom svojho účtu na sociálnej sieti:

- prostredníctvom vytvoreného účtu:

Ak ešte nemáte vytvorený účet, môžete tak urobiť po kliknutí na "Zaregistrovať sa!".

MOD_SLOGIN_LINK

Aktuality

Aktuality obsahujú správy z významných podujatí a udalostí, ktoré súvisia s pastoráciou Rómov (medzinárodné stretnutia, konferencie...).

Peter Bešenyei: Chudoba v rómskych osadách

okt 16 2015

Príspevok na I. ročníku medzinárodnej vedeckej konferencie ČLOVEK NA PERIFÉRII SPOLOČNOSTI, ktorá sa uskutočnila 15. októbra 2015 v Košiciach na pôde Teologickej fakulte Katolíckej univerzity.

Čítať ďalej: Peter Bešenyei: Chudoba v rómskych osadách

Posolstvo členom Medzinárodného katolíckeho výboru pre Cigánov

mar 25 2015

V plnom znení a slovenskom preklade prinášame Posolstvo Pápežskej Rady pre Pastoráciu migrantov a kočovníkov členom Medzinárodného katolíckeho výboru pre Cigánov (CCIT), ktorých stretnutie sa koná v rumunskom Snagove v dňoch 24. - 26. apríla 2015.

Čítať ďalej: Posolstvo členom Medzinárodného katolíckeho výboru pre Cigánov

Konferencia "Služba Cirkvi v rómskych komunitách" 2014

sep 08 2014

V dňoch 31. augusta - 2. septembra 2014 na Spišskej Kapitule zorganizovala Rada pre Rómov a menšiny pri KBS konferenciu na tému "Služba Cirkvi v rómskych komunitách". V mene rady ju pripravili tri strediská Bardejov – Poštárka, Čičava a Krížová Nová Ves.

Čítať ďalej: Konferencia "Služba Cirkvi v rómskych komunitách" 2014

Medzinárodné stretnutie o pastorácii Rómov 2012

mar 25 2012

V dňoch 23.-25. marca 2012 sa vo Fatime v Portugalsku uskutočnilo medzinárodné stretnutie o pastorácii Rómov (CCIT). Bolo to už 37. stretnutie CCIT, po druhýkrát organizované v Portugalsku. Konalo sa vo Fatime,v malom meste, ktoré sa stalo slávne v roku 1917 vďaka viacnásobnému zjaveniu Panny Márie trom pastierikom. Prípravu a hostiteľskú službu vykonala kompetentne a ochotne domáca skupina pod vedením P. Salesa Diniz, kňaza zodpovedného za pastoráciu.

Čítať ďalej: Medzinárodné stretnutie o pastorácii Rómov 2012

Pápež Benedikt XVI. prijal na audiencii európskych Rómov

jún 11 2011

Pápež Benedikt XVI. prijal 11. júna 2011 – po prvýkrát v histórii – v Aule Pavla VI. vo Vatikáne na osobitnej audiencii viac ako 2000 európskych Rómov, ktorí sa zúčastnili púti do Ríma pri príležitosti 150. výročia narodenia a 75. výročia umučenia blahoslaveného Zefirína Jiméneza Mallu (1861-1936), cigánskeho mučeníka pôvodom zo Španielska. Celé stretnutie prebehlo v mimoriadne srdečnej a priateľskej atmosfére. Pápež podľa agentúry AP odsúdil prenasledovanie Rómov počas druhej svetovej vojny a vyzval Európu, aby ukončila stáročia vyčleňovania Rómov.

Čítať ďalej: Pápež Benedikt XVI. prijal na audiencii európskych Rómov